Michał Kozłowski - tekstydopiosenek.pl ©

zawodowe teksty piosenek - pisanie tekstów piosenek - songwriting

 

warsztaty tekściarskie - nauka pisania tekstów piosenek

"Wkrótce będziemy na ty". Nowa książka Michała Kozłowskiego. 

Premiera! Nowa książka poetycka Michała Kozłowskiego pt."Wkrótce będziemy na ty" już dostępna!

 

Żeby zamówić książkę z autografem autora napisz na adres: tekstydopiosenek@gmail.com wpisując w treści: "książka".

 

Książka w cenie: 25 zł + koszty wysyłki zostanie do Ciebie wysłana niezwłocznie po dokonaniu wpłaty na podane w mailu konto.

Zapraszam, jednocześnie dziękując za wsparcie. Michał Kozłowski

 

 

Wkróce będziemy na tyto trzecia książka poetycka wrocławskiego poety Michała Kozłowskiego. Nagrodzony w 2015 roku nagrodą WARTO poeta powraca do dobrze sobie znanych motywów. Książka zwrócona ku Czytelnikowi. Wiersze czytelne, lecz nieoczywiste. Pozostają na długo w pamięci. Dają powody do wielokrotnych interpretacji.

 

 

O książce powiedzieli:

 

Poeta  gromadzi  tu  bezpretensjonalne, lapidarne  zapiski, jak  gdyby  chciał  z  mnogości  mknących  chwil  wyłapać  na  chybił-trafi  choćby  tę  jedną i dopatrzeć się w jej codzienności czegoś  niecodziennego zgoła. Jest  to  konsekwentnie przeprowadzany  przez  niego proces przyłapywania na gorącym uczynku przemijalności podarowanego sobie czasu i utrwalania w zapisie jego ulotności. Są więc te zapisy jakby fotografią mgnień, które ze swej natury są raczej niepochwytne. Tym sposobem cała książka staje się swoistą peregrynacją do wiersza prawdziwego.

 

Urszula Kozioł 

 

 

Wiersze przezroczyste, lecz wcale nie przez to bardziej otwarte. Raczej Mur Berliński ze słów i gdzieś tam, w wieżyczce strażniczej – autor, kierujący reflektor na poszczególne słowa, frazy. To z nich trafiony czytelnik ma utkać sobie całość, a całość jest, proszę Państwa – intrygująca. Który bowiem poeta mówi właśnie nic (tak, mówi do Ciebie, począwszy od debiutanckiej książki „Gadane”) i w tym mówieniu „nic” jest jak najbardziej wszystko, jest na miejscu – jakby na przekór światu, który mówi o sobie wiele i niezbyt mądrze? Odwróćmy proporcje. Czas na wymowne milczenie poprzez literaturę. Bo niezbyt sensowne czasy nastały. Czas więc na własny rodzaj sensu? A to ciekawe.

 

Rafał Różewicz

 

 

Fragment książki dostępny na stronie Wydawnictwa: https://fundacjadf.pl/assets/Serwis/Broszury/michal-kozlowski-fragment.pdf

 

 

 

 

 

 

22 października 2018